zulu rat potkani logo

Zajímavosti

V této kategorii najdete ode všeho trochu. Budu sem dávat vše co mě při brouzdání internetem zaujalo a budu to považovat za zajímavé i pro vás.

Potkaní prádelna

Jestli si lámete hlavu nad tím, jak nejlépe udržovat potkana čistého, mám pro vás jeden zábavný tip. Na RATBEHAVIOR.org najdete propracovaný návod jak vykouzlit z čuňátka čisťounké a hebké zvířátko:D

http://www.ratbehavior.org/laundry.htm

Svět očima potkana

RATBEHAVIOR.org nabízí bezesporu spoustu zajímavých informací. Například se zde píše o tom, jak vlastně potkani vidí. A pro lepší představu je to zachyceno na třech videích, která najdete na odkazu níže.
Na prvním videu se proběhnete trávou v kůži normálního potkana, na druhém je to stejné očima albína, a na třetím je opět stejná trasa pro porovnání i lidskýma očima.

http://www.ratbehavior.org/RatCam.htm

Galerie potkaních nemocí

Tento odkaz sem dávám čistě z praktického hlediska. Na stránkách MOUSINI.com jsou shromážděny fotografie potkanů trpících různými onemocněními a problémy, od nádorů, přes přerostlé zuby, až po parazity. Občas to není zrovna příjemný pohled, pokud jste tedy trošku citlivější povahy, tento odkaz raději přeskočte. Ale je docela možné, že se s něčím z toho jednou setkáte, a třeba vám tato galerie v něčem pomůže.
Přidala jsem další užitečný odkaz ze stejné oblasti.

http://www.mousini.com/ratmine/index.php?cat=2
http://www.freewebs.com/miscrats/

Online kamera

Na stránkách RATZENET.de můžete online sledovat potkany, jak si žijí v kleci. Většinu dne chrápou, ale už jsem je viděla i trochu akčnější. Nebuďte zklamaní pokud poprvé nic neuvidíte, zkuste to později, určitě se nějací lenoši objeví:) Majitel na stránkách píše, že krmení probíhá ve 22hod, tehdy by mohl nastat větší ruch.

http://www.ratzenet.de/bildb.html
http://www.ratzenet.de/bilda.html

Divoký potkan v pražském podzemí

Na IDNES.cz byl uveřejněn článek o tom, že pražská kanalizace slaví výročí 100 let. Při té příležitosti se na jejich stránkách objevila spousta zajímavých snímků a videí. Mimo jiné i následující video dovádějícího potkana.

http://www.youtube.com/watch?v=IMWuyDLpwTw&mode=related&search=

 
zulu © 2006 - 2010