zulu rat potkani logo
úvod / potkanice / deník / galerie / zajímavosti / jména / fotoperličky / rozcestník / kontakt / vzkazy

Deník

5. ZÁŘÍ 2006

dnes jsme s afro opět zavítaly na veterinu. na levém boku se jí udělaly nádory mléčné žlázy. vypadá to na dva, ale uvidí se po operaci. mám zavolat zítra, jestli už bude hotovo.
při vážení jsem byla opět překvapená, afro už má 460g. to by mě teda zajímalo, kolik musí mít ema. tipla bych to na téměř 500g:)
každopádně, snad se to povede a afro bude zítra zase stejné zlobidlo jako dřív. čekají ji doma nové dobroty. po dlouhé době jsem zkusila zase krmivo pro potkany, něco od vitakraftu, pěkně drahé, ale emě se to zřejmě líbí. tak uvidíme co na to mlsoun afro.

7. ZÁŘÍ 2006

afromyš už je doma! zrovna chrupká v kleci, zřejmě to bylo celkem náročné. zdá se mi, že i trochu zhubla.
na veterině si ji nechali dva dny. měli celkem nabitý program, takže afro musela počkat, až na ni přijde řada.
za přední tlapkou měla nádor mléčné žlázy, a před zadní nohou zase absces a zánět. bohužel mi vet řekl, že činnost mléčné žlázy je docela velká, takže je dost možné, že se to zanedlouho objeví zase. proto mi doporučil, že bych mohla nechat afro vykastrovat.
to jsem popravdě nečekala, afro už bude mít zanedlouho dva roky. jenže jsem žila v představě, že kastrace je pro potkana zbytečně velké riziko. vet mě ujistil, že kastrace je u nich běžná operace, a není se čeho obávat. nojo, kdybych tohle věděla dřív, mohla jsem nechat holky vykastrovat už dřív a ušetřila bych jim zbytečné trápení.

teď se musím rozhodnout co dál. chvíli nechám afro odpočinout, je teď chuďátko ještě trochu mimo. kdyby měl kastraci provádět někdo jiný tak bych do toho asi nešla, ale s klinikou na vet. fakultě jsem jednoznačně spokojená a věřím, že opravdu nekecají a mají s tím už spoustu zkušeností:) no uvidím, budu znova hltat informace na zahraničních webech, kde mají evidentně s takovými problémy více zkušeností. a mezitím budu trpělivě sledovat afro, kolik stehů jí ještě zbývá:)

13. ZÁŘÍ 2006

afro je pošuk. asi na tom něco bude, vždyť to řekl i veterinář:) od čtvrtka byla doma, vypadalo to docela nadějně. v sobotu už jsem ji dala do klece s emou, jsem si jistá, že ema by se neodvážila se jí ani dotknout:) jizvu už měla docela pěkně zatáhlou.
jenže v neděli večer mi můj drahý volal, že se jí rána něpěkně rozšklebila. nojo, afro je hlodavá pečlivka. takže znova na veterinu, znova šití. popravdě jsem to nečekala ani já, ani vet, říkal, že teoreticky už by rána do té doby měla být pěkně zahojená. v pondělí večer jsem teda dorazila do brna a druhý den ráno jsem si afro vyzvedla. vet říkal, že jí to zašil zase o něco pečlivěji a že už by to mělo být v pořádku.

no ale co se dnes, jen den poté, nestane. chtěla jsem holky pustit ven z klece, a všimla jsem si, že rána nevypadá tak jak by měla. půlku měla už sice vcelku zahojenou, ale druhou půlku si zase rozrýpala! naštěstí jsem veta zastihla i po skončení ordinační doby. navrhl tedy, že si tam afro nechají 5 až 6 dní, dokud se jí rána nezahojí. afro je evidentně beznadějný případ:/ prý jí na jizvu přišijou kousek gázy, aby si nehryzala přímo dovnitř, ale aspoň do obvazu. mám si ještě zavolat v pátek a zjistit jak na tom to trdlo je. doufám, že se bude chovat trochu spořádaně:)

20. ZÁŘÍ 2006

včera jsem si afro přinesla z veteriny. strávila tam asi 6 dní. aby ji trochu zkrotili, byla většinou nadopovaná hypnotikama. vet mi řekl, že hypnotika jsou návyková, takže by nebylo moc dobré kdyby se to mělo opakovat. taky doufám, že nebude. navíc mi sdělil, že bude afro ještě nějakou dobu trochu utlumená, asi tak 3 - 4 dny. popravdě, když jsem ji přinesla domů, ničeho takového jsem si nevšimla:) jen jsem ji pustila do klece, začala hlodat mříže. dnes je taky akční, nejraději by si hned proběhla celý pokoj. betadine roztok betadine mast

na veterinu jsem vzala i emu, má zase nějaké parazity. dostala injekci ivomecu, za 10 dní musí přijít ještě na jednu. s tou její váhou jsem se moc nespletla, emyš už váží 480 g:)
no a ještě mi bylo doporučeno koupit si dezinfekci betadine. roztok pro emu na stroupky a mast pro afro na jizvu. tak už to mám vše doma a pečlivě holky potírám.
jinak mě samozřejmě čekala i dezinfekce klece. zatím jsem zvládla jen spodní klec, vrchní holky dostanou když budou hodné;)

trochu jsem měla obavy i z toho, jak se holky zase skamarádí. minule ema na afro trochu vyjížděla, no kdo by to do ní řekl, do tlusťocha:) ale protože ema musela na veterinu taky, navíc nestandardně jen v tašce přes rameno, byl to pro ni asi větší stres než pro afro a nakonec byla ráda, že se v přepravce setkává se starou známou tváří. takže opět kamarádky největší:)


...pokračuj na další příběhy

 
zulu © 2006 - 2010