zulu rat potkani logo
úvod / potkanice / deník / galerie / zajímavosti / jména / fotoperličky / rozcestník / kontakt / vzkazy

Deník

26. ŘÍJNA 2005

dnes jsem byla s afro a sašou na veterině, problémy začaly tak nějak před měsícem. všechny tři se úplně nemožně drbaly, a z toho měly hodně stroupků. tak jsem je všechny stříkla biokillem, ale drbání ustalo jen u afro a emy. saša až doteď trochu kýchala, a drbala se. afro jsem vzala spíš proto, že když jsem si ji vždycky dala na rameno, ozývalo se od ní chrochtání. no veterinář si je poslechl, zvážil je – vůbec se mi nechtělo věřit tomu, že afro váží víc než saša… afro má 350g, zatímco saša jen 330g. obě dostaly injekci ivomecu a ješte na doma dostaly obě baytril a ronaxan. prý mají obě mírný zánět průdušek. no ale ještě prý mám vzít na kontrolu i emu, vet ji chce pro jistotu taky prohlídnout. takže za chvíli jdu na veterinu znova.

tak s emou to naštěstí vypadá dobře, dostala jen injekci ivomecu. ema váží 320g, taky sem čekala že to bude míň:) zrovna jsem afro a sašce dávala ten ronaxan, je to tabletka, dává se 1/3 ze 1/4, no ale není to sranda správně to nadávkovat. budu si na to muset vyhradit tak půl hoďky ráno a večer:) na kontrolu máme přijít za 10-14 dní, dostanou potvůrky druhou injekci ivomecu.

21. LISTOPADU 2005

celou dobu braly afro a saša antibiotika – baytril a ronaxan. občas to byl celkem boj to do nich dostat, teda aspoň do afro. jak jsem neměla její oblíbený pribiňák, ale jen nějakou "napodobeninu", bylo zle.

dnes jsem je vzala opět na kontrolu. vet řekl že už je to lepší, a dal mi antibiotika už jen na 7 dní. konečně. jenže jsem zas sašce objevila malou bouličku, vet mi potvrdil, že má znova nádor mléčné žlázy, a i přes její věk (2 roky) mi doporučil operaci. tak na něj dám a asi nechám sašu operovat. jen se zas bojím těch pooperačních komplikací, jako sašino zuřivé překousávání stehů apod.
mimochodem afro už váží 370g, saša 330g a ema 320g.

1. PROSINCE 2005

potkan jizva po operaci včera byla saša na operaci nádoru mléčné žlázy. tentokrát ji musím pochválit, vše proběhlo hladce. nádor byl docela malý, takže má jen malou jizvu. navíc je to šikovně zašité, takže to vypadá, že stehy si už nevytahá. je, jako i předtím po operaci, celkem čilá, když jsem ji přinesla, hned se vrhla na jídlo, takže jí chutná pořád stejně:) na to, že jsou jí už dva roky to zvládla dobře. akorát se jí nechce být samotné v kleci, chtěla by už za afro a emou. ale ještě to budou muset pár dní vydržet, na doporučení veta.
no a těm dvěma se teď v poloviční kleci (když jsou dohromady mají dvě klece spojené) taky moc nelíbí, je jim trochu těsno:) ale těch pár dní to vydrží, nechám je proběhnout po pokoji, pod dozorem klidně i se sašou.

20. ÚNORA 2006

tak zas po dlouhé době nějaké zprávy. bohužel opět ne příjemné. dnes jsem byla na veterině, opět kvůli chrochtání a vrkání. všechny tři holky dostaly antibiotika – noroclav, mají brát 1/5 tablety dvakrát denně. nejhorší to má ema, od ní se vždycky když spí ozývají hrozivé zvuky – jakoby běžel malý motorek.

dnes jsem jim dala první dávku, zamaskovala jsem to do polívky, samozřejmě ema, která by to potřebovala nejvíc, snědla jen tak půlku. ostatní se po tom ale vrhly. tak zas budu muset nakoupit pribiňáky. no a afro má navíc takovou malou bulku pod přední nohou, je to ale zatím malé, prý je to zřejmě opět nádor mléčné žlázy. vet říkal, že to zatím necháme a kdyby to rostlo tak se to odstraní.

při vážení jsem byla opět překvapená. saša si stále drží svou váhu, má 330g, i když bych řekla že zhubla. ale to bude spíš tím, že ty dvě přibraly, tak se mi to jen zdá. afro i ema váží stejně – 410g! emílek se teda pěkně vyšvihla:) za zhruba tři měsíce ema přibrala skoro 100g! ale když je zima tak to neva:)

...pokračuj na další příběhy

 
zulu © 2006 - 2010