zulu rat potkani logo
úvod / potkanice / deník / galerie / zajímavosti / jména / fotoperličky / rozcestník / kontakt / vzkazy

Deník

10. BŘEZNA 2010

rozloučení s lajkou

lajka (baklava van rattenburg) měla několik nádorů mléčné žlázy. potkanka lajka
poslední dobou narostly do obřích rozměrů, navíc začala lajkomyš dost hubnout. tohle rozhodnutí bylo asi nejtěžší, lajka měla totiž stále chuť do života, užívala si jídlo jak jen mohla, snažila se šplhat po kleci i když jí to nešlo.. nechtěla se jen tak vzdát.

jenže bylo jasné, že by to bylo každý den horší, a i když jsem o tom stokrát přemýšlela, nakonec jsem se rozhodla ji takového trápení ušetřit. včera jsem se s ní rozloučila a vzala ji na veterinu.. lajka se dožila 2 let a 9 měsíců.

lajkomyš, takové malé trdlo a tak statečná.. moc mi chybíš, byla jsi zlatá :(


12. PROSINCE 2010

rozloučení s kombou

komba zemřela 11. 12. 2010 ve věku 1 roku a 8 a půl měsíce. potkanka komba

její zdravotní problémy začaly klasicky dvěmi malými nádory na mléčné žláze. postupně jsem ale začala pozorovat, že má problémy s jídlem, nedokáže jej sama udržet v předních tlapkách a také se objevovaly potíže s rovnováhou. začínala jsem tušit nejhorší a vyrazila na veterinu. tam mi byla potvrzena diagnóza nádoru hypofýzy. komba dostala léky na 10 dnů, kortikoidy prednison a galastop, obojí dvakrát denně. její stav se docela zlepšil, byla schopná celkem dobře fungovat sama, až na to, že nezvládala udržet jídlo v tlapkách si žila celkem spokojeně.

po další kontrole jsme se domluvili na užívání léků po dobu dalších 7 dnů, pak na vysazení a kontrole podle potřeby. bohužel hned po této kontrole se komba opět zhoršila, hlavně problémy s udržením rovnováhy byly čím dál větší. koupila jsem jí v lékarně přípravek B17 apricarc s meruňkovým olejem, po kterém se její stav na chvíli výrazně zlepšil, dokonce začala znovu používat tlapky při jídle.

poté ale nastalo rychlé zhoršení, komba začala mít velké problémy s pohybem, nedokázala vůbec udržet rovnováhu.
v pátek večer se přidaly problémy s dýcháním a v sobotu brzy ráno zemřela..

kombucho, budeš mi moc chybět, škoda že jsi tu nemohla být déle :(

28. ÚNORA 2012

rozloučení s foxie

foxie (bezinka of navel) odešla 28. 2. 2012, dožila se 2 let a 10 měsíců. potkanka foxie

foxie i v pokročilém věku s úspěchem podstoupila dvě operace nádorů mléčné žlázy, následná rekonvalescence byla sice trochu náročnější, kvůli klasickému hryzání stehů, ale nakonec se vše v pořádku zahojilo. na zádech měla pár stroupků, které byly opakovaně přeléčeny ivomecem.
stáří si celkem užívala, byla blázen do jídla, vždy se nadšeně zakousla i do starého chleba.

jenže poslední dobou se to všechno.. zhoršilo. začala mít problémy s pohybem, hlavně zadní tlapky nesloužily. pak jí ale začalo zvolna růst břicho, vzhledem k velkému apetitu jsem usoudila na nádor, se kterým bych ji asi nechala už dožít. když se ale objevily i stopy krve, vypadalo to hodně špatně. na veterině mi bylo sděleno, že foxie má zánět dělohy (pyometra) a lze zkusit operaci, s tím, že není jisté, zda to zvládne.

nechali si ji tam přes noc, foxie se bohužel operace už nedožila, bylo příliš pozdě :(
myš, budeš mi strašně chybět. mrzí mě, že jsem nepoznala jak jsi na tom :(

 
zulu © 2006 - 2010