zulu rat potkani logo
úvod / potkanice / deník / galerie / zajímavosti / jména / fotoperličky / rozcestník / kontakt / vzkazy

Deník

7. DUBNA 2009

rozloučení s bibou

včera, 6. dubna 2009, jsem nechala uspat moji malou tlusťošku bibu (bebešina primadona). zanedlouho by se dožila dvou let. potkanka biba

posledních pár dnů to s ní nevypadalo dobře, špatně se pohybovala (stáčela se neustále na jednu stranu), nezvládala sama pít a pak ani jíst, poslední den už jen netečně ležela a nezvládala vůbec nic. příznaky by mohly odpovídat nádoru hypofýzy, probíhalo to podobně jako u přechozích potkanic saši a afro. když bylo vidět, že už ji to tu nebaví, rozloučila jsem se s ní a odnesla ji na veterinu abych jí ulehčila trápení. pohřbila jsem ji na poklidném místě v hustém voňavém lese.
bibušo, bylo mi ctí. nikdy nezapomenu :(
10. LEDNA 2010

jelikož už je to celkem dlouho, co se potkaní smečka rozrostla o další dvě potkanky, bylo by na čase je trochu více představit. potkanka komba

komba

malá ušatá komba pochází z chovatelské stanice nippyland. narodila se 24. 3. 2009, je téměř celá černá, až na pár bílých chlupů na břiše, oficiálně se tomu říká irish. seznámení s lajkou proběhlo relativně rychle, během pár dní už si obě potkanice potřásaly tlapkou ve společné kleci.
komba je velmi přítulná a zvědavá, doslova mě pronásleduje na každém kroku, nic ji snad nezajímá tolik jako lidská společnost.

foxie

foxie pochází z chovatelské stanice navel, narodila se 25. 4. 2009 jako bezinka of navel. její zbarvení je silver mink, znaky capped, spotted. potkanka komba
foxie do smečky zapadla okamžitě, nejvíc si samozřejmě rozumí s kombuchou, neustále ji provokuje ke hře či honičce. foxie byla odmala tryskomyš a vypadá to, že z toho zatím nevyrostla a zřejmě už ani nevyroste.

o prázdninách se smečka rozrostla ještě o jednoho člena, tentokrát trochu většího a chlupatějšího. je to český strakatý pes jménem fargo. potkanice si na farga už jaksepatří zvykly, jen fargo je stále rád provokuje a s oblibou do nich dloube čumákem. naštěstí jsou potkanice mnohem rychlejší (a možná i trošku chytřejší :)), takže mu vždy když je příliš otravný utečou, případně ho kousnou do tlapky či do čumáku. jen lajka už je na stará kolena pomalejší, takže vyžaduje při venčení bedlivější dozor.

lajka je na svůj věk stále v relativně dobré kondici. až na nádor mléčné žlázy a ujíždějící tlapky a tím pádem zhoršenou pohyblivost ji nic moc netrápí. stále chodí ráda na procházky a ráda se cpe dobrých jídlem :) vzhledem k jejímu vysokému věku operace nádoru zřejmě neproběhne, myslím, že teď už by bylo více rizik než užitku. doufám, že nám bude dělat společnost ještě dlouho, je to opravdu zlatá a bezproblémová myš :)

...pokračuj na další příběhy

 
zulu © 2006 - 2010