zulu rat potkani logo
úvod / potkanice / deník / galerie / zajímavosti / jména / fotoperličky / rozcestník / kontakt / vzkazy

Deník

26. ČERVNA 2007

tak a už je u nás opět veselo, v současné době mi dělají společnost dvě potkaní odrostlá mimina:) potkanky dostaly úplně novou klec, freddy 2. vlezou se prý do ní až čtyři potkani, ale stanovila jsem si limit na tři;) v půlce července se přistěhuje nová podnájemnice, holky už se na ni prý moc těší.

Biba

bibu jsem si přinesla jako první. její oficiální jméno je bebešina primadona, narodila se 23. dubna 2007. je to obří nestandardní černá hoodedka se standard ouškama:) biba byla zpočátku dost vylekaná, v kleci se schovávala v koutku, venku jsem ji musela nosit jedině pod trikem, jinak byla nervózní. ale časem se vcelku otrkala, hlavně když jí přibyla další spolubydlící. teď je z ní průzkumnice, občas je trochu lekavá, ale zato nejmíň zlobivá myška. je trošku víc dominantní než by bylo zdrávo, ale ostatním to neva. miluje téměř jakékoliv jídlo, taky je to na ní na první pohled vidět;)

Suki

suki se narodila 7. května 2007, je standardní solidní mink. oficiálně se jmenuje alarka van rattenburg. suki byla od začátku vymazlená myška, hned co jsem ji přinesla, mohla jsem si s ní dělat co jsem chtěla. nechala se podrbat za ušima i na bříšku, nevadilo jí ani braní do rukou. s bibou se skamarádily téměř hned. nechala jsem je seznámit se na gauči. biba nejdřív vyjížděla, párkrát suki otočila na záda a nakopala:) ale ještě ten večer jsem je dala spolu do klece a holky si to mezi sebou během chvilky vyjasnily. šéfuje samozřejmě biba, taky byla dvakrát větší než suki. suki je takové malé trdýlko;) často se opičí po bibě, staly se z nich velké kamarádky. suki si moc ráda hraje, i když občas ještě neodhadne sílu svých ostrých zoubků:) ráda se mazlí, někdy je ale docela zlobivá a nestíhám za ní pobíhat a usměrňovat ji:) suki je nejgumovější myška, nechá si líbit téměř cokoliv.

18. ZÁŘÍ 2007

konečně jsem se dokopala k dalšímu psaní. předchozí charakteristiky obou potkanek jsem trochu upravila, holky se nám vybarvují:) přibyl poslední myší skřítek, lajka.

Lajka

alias baklava van rattenburg se narodila 12. června 2007. je to dumbatá potkaní příšerka s neurčitou barvou kožíšku a hooded znakem:) seznamování s ostatníma bylo trošku složitější, biba se hodně vztekala a tak jsem alespoň první den dala lajku do samostatné klece. ze začátku se lajka moc neprojevovala, byl to takový nesmělý skřítek. teď, když už všechny potkanky patří do jedné party, se lajka otrkala a stal se z ní pěkný ďáblík. co se týče poslušnosti, totálně mě ignoruje:) ostatní potkanice při zlobení reagují aspoň na výhružné zvuky:) lajka je zatím nejmenší, a tipla bych, že to tak i zůstane, vzhledem k jejímu ne příliš velkému zájmu o jídlo. podle ní jsou na světě i zajímavější věci;)

9. října 2007

Zánět středního ucha

víc jak před týdnem jsem si u lajky všimla naklánění hlavy na jednu stranu. tušila jsem, že by mohlo jít o problémy týkající se uší. zašla jsem s ní na vet. fakultu. nechali si ji tam na vyšetření a výplach uší, nakonec měla totiž oboustranný zánět. dostala antibiotika baytril a kapky do uší gentamicin, na kontrolu jsem měla přijít za týden, kdy by se podle potřeby provedl i další výplach uší. lajka atb navzdory mým obavám poctivě baštila, s kapáním to bylo sice trošku horší, ale snažila jsem se jak jsem jen uměla.

ovšem když se má něco pokazit, stane se to samozřejmě v tu nejnevhodnější chvíli. v neděli ráno jsem si v kleci všimla krvavých skvrn, všechny pocházely od lajky. z konečníku jí kapaly kapky krve. hned jsem volala na vet. fakultu, ale dovolala jsem se několikrát jen do hlasové schránky. nezbylo mi než vyrazit na pohotovost na mendlák. vetka lajku vyšetřila, změřila jí teplotu, po čemž z lajky vytekla další kvanta krve. k nějaké rozumné příčině jsme se ale nedobraly. lajka tedy dostala injekčně atb enroxil a vitamín k, k podpoře srážení krve. domluvily jsme se, že hned na druhý den zajdu na fakultu. naštěstí ten den už krvácení ustalo, a nic podobného se od té doby neopakovalo.

na fakultě jsem se taky žádnou jasnou příčinu krvácení nedozvěděla. lajku prohlédli v anestézii když jí prováděli další výplach uší, ale na nic zvláštního se nepřišlo. lajka dostala další atb, noroclav, navíc pokračuji v podávání baytrilu a kapání do uší. a samozřejmě bedlivě sleduji, jestli je vše jak má být. ale lajka se tváří stejně jako předtím – jakoby se ani nic nestalo. tak snad bude v pořádku.

23. října 2007

asi před týdnem jsem lajku vzala na domluvenou kontrolu k veterináři. chvilku si ji tam nechali, prohlídli jí uši a vrátili mi ji s tím, že je už v pořádku. s léčbou antibiotiky jsem skončila. bohužel se jí ale naklonění hlavy na stranu nezlepšilo a vet řekl, že už to tak pravděpodobně zůstane. takže lajka bude tak trochu hendikepovaný potkan:) musím říct, že se s tím vyrovnala velmi dobře a někdy zlobí tak, že hravě trumfne ostatní potkanky;) přes víkend jsem si od potkanic trošku odpočinula, tak jsem zvědavá, jaké lumpárny si na mě opět přichystaly...

...pokračuj na další příběhy

 
zulu © 2006 - 2010